Generator wypowiedzenia umowy Internetu i Telewizji
Zastanawiasz się nad wypowiedzeniem umowy o Internet lub telewizję, ale nie wiesz, jak do tego się zabrać? Na niektórych stronach internatowych można znaleźć gotowe wzory wypowiedzenia umowy z wybranym dostawcą. Niestety, ale większość z nich jest płatna. Rezygnacja z usług internetowych bądź telewizyjnych wcale nie musi być skomplikowanym procesem. Z naszym generatorem zrobisz to w prosty i szybki sposób, a co najważniejsze – w pełni za darmo. Wystarczy skorzystać z naszego gotowego wzoru na rozwiązanie umowy z operatorem. Jak to działa? Jakie dane będą potrzebne? Już teraz sprawdź, jak skorzystać z naszego generatora wypowiedzenia umowy Internetu i Telewizji.
Jak rozwiązać umowę z dostawcą Internetu i telewizji?
Wszystko zależy odtreści Regulaminu dostawcy, który został zamieszczony w umowie o świadczenie usług. To właśnie on określa warunki oraz zakres świadczenia usług wybranego operatora. W regulaminie znajdują się informacje o tym, na jaki czas została zawarta umowa – czy na czas określony, czy nieokreślony. Ponadto w takim regulaminie powinien znaleźć się zapis o możliwości rezygnacji z usługi. Ten zapis jest kluczowy do rozwiązania umowy z dostawcą Internetu i telewizji. Przede wszystkim ważne jest, aby wypowiedzenie umowy przebiegło bez dodatkowego obciążenia finansowego abonenta. Dlatego wypowiedzenie najlepiej złożyć tuż przed końcem obowiązywania umowy.
Wypowiedzenie umowy na czas określony
Jeśli umowa została zawarta na czas określony, to konsument ma prawo zrezygnować z usług Internetu lub telewizji przed upływem okresu zobowiązania promocyjnego. Jednak warto pamiętać, że dostawca może żądać od klienta zadośćuczynienia w wyniku poniesionych kosztów. Wysokość opłat nie powinna przekroczyć wartości ulgi przyznanej abonentowi, która została wskazana w umowie.
Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony
Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony jest możliwe pod warunkiem zachowania pewnych warunków. Istotne informacje dotyczące okresu wypowiedzenia znajdziesz we wspomnianym już Regulaminie dostawcy. Zazwyczaj okres wypowiedzenie umowy trwa 30 dni. Przez ten czas obowiązuje ten sam cennik za dostarczane usługi. Dopiero po upływie tego terminu można ostatecznie zrezygnować z usług dostawcy TV i Internetu.
Jakie informacje należy umieścić w Wypowiedzeniu umowy Internetu i Telewizji?
Zanim rozpoczniesz proces rezygnacji z usług dostawcy, musisz przygotować odpowiednie informacje oraz dane abonenckie. Wypowiedzenie umowy powinno być czytelne dla obydwu stron, a więc zarówno dla Twojej jako abonenta, jak i również dla dostawcy. Jakie informacje powinno zawierać wypowiedzenie umowy o Internet i telewizję? W głównej mierze są to:
- dane osobiste abonenta: imię, nazwisko, adres zamieszkania,
- dane informacyjne abonenta: telefon, adres e-mail,
- informacje dotyczące umowy: nr abonenta, rodzaj usługi, nazwa operatora,
- datę oraz miejscowość,
- nagłówek informujący o wypowiedzeniu umowy,
- podpis abonenta.
Powyżej znajdziesz gotowy generator wypowiedzenia umowy. Jeśli masz przygotowane wymagane informacje oraz dane, to teraz wystarczy je uzupełnić. Po ich wpisaniu należy zaznaczyć zgody, a następnie kliknąć „generuj bezpłatnie”. Po prawej stronie natomiast znajdziesz przykładowy wzór wypowiedzenia. Cały proces potrwa zaledwie kilka minut. Powodzenia!