RFC - opinie, aktualne oferty Internetu i Telewizji

{{ reviewsOverall }} / 5 Opinie klientów (0 opinii)
Jakość usług0
Obsługa klienta0
Cena0
Parametry0

Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm z branży telekomunikacyjnej. Niektóre działają wyłącznie lokalnie, natomiast inne na terenie całej Polski i nie tylko. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat operatora RFC. Ta firma proponuje usługi skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Warto mieć na uwadze fakt, że ten dostawca usług telekomunikacyjnych działa na terenie praktycznie całej Polski.

Ogólne informacje
Opinie
Oferty Internetu
Oferty Telewizji
Oferty Internet+TV

Opinie o RFC

Poznaj opinie osób, które już korzystały z usług tego operatora!
Jakość usług0
Obsługa klienta0
Cena0
Parametry0
Dodaj opinie
Opinie klientów Zostaw opinię
Sortuj wg:

Zostaw ocenę operatora jako pierwszy.

Ocena zweryfikowana
/ 5
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Ten dostawca nie posiada jeszcze recenzji. Dodaj ją pierwszy.

Avatar
Pokaż więcej
Pokaż więcej
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw opinię

Co można znaleźć w ofercie RFC?

W ofercie firmy RFC znajdziesz przede wszystkim takie usługi, jak:

 • Internet światłowodowy;
 • Internet radiowy;
 • TV online.

To podstawowe pakiety, jakie można wykupić w ramach usług tego operatora telekomunikacyjnego. RFC stawia przede wszystkim na maksymalne zadowolenie klienta, dlatego stale inwestuje w rozwój swojej infrastruktury sieciowej. Dzięki temu firma rozwinęła skrzydła, dostarczając także Internet bezprzewodowy w województwie kujawsko-pomorskim. Co ciekawe, zastosowanie wysokiej klasy urządzeń sieciowych pozwala operatorowi zapewnić niezwykle szybką transmisję danych i to w przystępnych cenach.

Oprócz podstawowej oferty dla klientów indywidualnych, RFC współpracuje z przedsiębiorcami, oferując:

 • profesjonalną obsługę serwerów;
 • dostęp do sieci VPN;
 • nieograniczoną transmisję danych na warstwie L2 sieci;
 • dedykowane łącza symetryczne dla firm.

Usługi dla biznesu dotyczą przede wszystkim korzystania z bezpiecznego połączenia sieciowego ze stałym adresem IP. Oprócz powyższych firma gwarantuje priorytetowe usuwanie awarii i usterek, a także elastyczność, jeśli chodzi o parametry przepustowości łącza sieciowego.

Zalety RFC

RFC jako operator działa na rynku stosunkowo krótko w porównaniu do konkurencji. W kwestii usług sieciowych oraz TV online posiada jednak wiele zalet. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

 • elastyczność;
 • świetny zasięg na terenie całej Polski;
 • możliwość wykupienia wielu usług dodatkowych dla biznesu;
 • atrakcyjne ceny usług i pakietów.

Wady RFC

Oczywiście RFC tak, jak wiele innych firm w branży telekomunikacyjnej ma swoje wady. Warto o nich wiedzieć, zanim podpisze się umowę z tym dostawcą. Istotne wady tego przedsiębiorstwa, to:

 • brak oferty na usługi telefonii komórkowej;
 • ograniczone pakiety Internetowe oraz TV online;
 • stosunkowo krótki czas działania na rynku, co przekłada się na słabszą infrastrukturę sieciową.

Dodatkowe usługi RFC

Dodatkowe usługi operatora RFC dotyczą głównie klientów biznesowych, gdyż to właśnie w tym przypadku firma zainwestowała w innowacyjne rozwiązania technologiczne. W ramach poszczególnych pakietów dodatkowych oraz usług RFC proponuje:

 • sieci VPN;
 • łącza symetrycznego;
 • indywidualnych rozwiązań dla biznesu;
 • transmisję danych bez ograniczeń;
 • opcję dokupienia dodatkowych podsieci IP dla przedsiębiorstwa;
 • możliwość skorzystania z podwyższonej prędkości wysyłania danych.

HBO GO w RFC

Firma RFC w ramach pakietów TV oferuje dostęp do kanałów HBO, HBO2, HBO3 oraz innych w jakości HD. Warto mieć to na uwadze, wykupując dostęp do TV online u tego operatora. Co ciekawe, wszystkie te kanały dostępne są w ramach wybranego pakietu, których w ofercie jest aż 4.

Canal+ w RFC

Canal+ to kolejne kanały TV dostępne w ramach pakietów online u operatora RFC. Co ciekawe, w przypadku wykupienia oferty za jedyne 86 złotych miesięcznie, otrzymasz aż 191 kanałów, z czego 93 są w jakości HD, a także nieograniczony dostęp do Canal+.

Historia operatora

RFC funkcjonuje w branży telekomunikacyjnej już od 2004 roku. Ten operator ma duże doświadczenie w kwestii usług Internetu oraz TV online. Administrowanie sieciami to także profil działalności tej firmy. Priorytetem tego dostawcy jest maksymalne zadowolenie klienta indywidualnego oraz biznesowego. Dzięki licznym inwestycjom w nowoczesne technologie telekomunikacyjne, RFC świadczy usługi sieciowe wysokiej jakości na terenie całej Polski.

Awaryjność usług

W kwestii awaryjności usług RFC nie ma zbyt wielu opinii konsumentów. Można więc śmiało stwierdzić, że usługi Internetowe oraz TV online są wręcz bezawaryjne. Konsumenci nie muszą więc martwić się o żadne awarie. Operator zapewnia jednak, że w razie usterek, te rozwiązywane są zawsze priorytetowo.

Czy to polska firma?

RFC jest w 100% firmą z polskim kapitałem. Przedsiębiorstwo powstałe w 2004 roku stale się rozwija i dostarcza klientom świetne rozwiązania w kwestii Internetu światłowodowego, radiowego oraz TV online z dostępem do prawie 200 kanałów bez ograniczeń.

Zasięg usług

RFC swoim zasięgiem obejmuje praktycznie całą Polskę. Usługi tego operatora są jednak najlepiej dostępne w dużych miastach w każdym województwie. Klienci mogą więc korzystać z TV online oraz Internetu radiowego w wielu lokalizacjach. Jeśli chodzi o połączenie światłowodowe – tu dostępność usługi należy sprawdzać indywidualnie na podstawie lokalizacji.

Czy RFC ma światłowód?

RFC jako operator telekomunikacyjny ma w swojej ofercie Internet światłowodowy. Ten dostępny jest w prędkościach: 300, 500, 700, 1000 Mb/s. Oczywiście prędkość połączenia zależna jest od wybranego pakietu. Najdroższy z nich oferujący Internet światłowodowy aż do 1 Gb/s kosztuje zaledwie od 99,99 złotych miesięcznie. To świetna propozycja dla wszystkich osób poszukujących niezawodnego połączenia z siecią.

RFC – TV online

Operator RFC proponuje swoim klientom także dostęp do telewizji online w ramach czterech różnych pakietów. W obecnej ofercie znajdziesz usługi:

 • Max HD;
 • Prestiż HD;
 • Komfort HD;
 • Luz HD.

Ceny poszczególnych pakietów są różne, gdyż każdy z nich daje dostęp do innych kanałów TV. Najdroższy z pakietów kosztuje tylko 119 złotych miesięcznie. W tym przypadku otrzymasz dostęp do 226 kanałów, z czego aż 115 z nich będą jakości HD.

Kontakt – RFC. Jak zamówić usługi?

Zamówienie usług telekomunikacyjnych w przypadku tego operatora jest proste. Możesz wejść na stronę Teletropiciel.pl i porównać dostępne w Twojej lokalizacji oferty lub zadzwonić pod numer 881 308 302. Aby podpisać umowę i zamówić usługi, możesz także zadzwonić na infolinię firmy na numer: 52 55 11 333 lub udać się do biura operatora pod adresem:

Kujawska 2
85-031 Bydgoszcz

Wszystkie oferty Internetu od RFC

Internet RFC

RFC to rodzimy operator internetu, który funkcjonuje na rynku od 2004 roku, zwiększając zakres swoich usług na niemal całą Polskę. RFC oferuje dostęp do internetu światłowodowego również w regionach, które dotychczas były pozbawione tej usługi. Projekt rozwoju nowoczesnej sieci nowej generacji o prędkości pobierania  większej niż 24 Mbit/s obejmuje obecnie 14 obszarów północo-wschodniej i środkowej Polski. W ofercie firmy RFC znajdziesz zarówno stacjonarny Internet domowy (radiowy), jak i światłowodowy. Łącza internetowe od RFC bazują na najnowszych rozwiązaniach technologicznych, co zapewnia ich dużą prędkość i stabilność. Nieprzerwany dostęp do sieci dedykowany jest nie tylko klientom indywidualnym ale i firmom. 

RFC – Internet stacjonarny

Stacjonarny Internet radiowy RFC to osiem pakietów z łączem Internetowym o prędkości od 12 Mb/s aż do 70 Mb/s:

 • Internet Ultra – Internet radiowy o prędkości do 12 Mb/s, a wysyłania do 2 Mb/s.
 • Internet Hiper – Internet radiowy o prędkości do 16 Mb/s, a wysyłania do 2 Mb/s.
 • Internet Max – Internet radiowy o prędkości do 22 Mb/s, a wysyłania do 2 Mb/s.
 • Internet Best – Internet radiowy o prędkości do 26 Mb/s, a wysyłania do 2 Mb/s.
 • Internet Elite – Internet radiowy o prędkości do 32 Mb/s, a wysyłania do 2 Mb/s.
 • Internet Prestige – Internet radiowy o prędkości do 64 Mb/s, a wysyłania do 2 Mb/s.
 • Internet 50 Mb/s – Internet radiowy 60G o prędkości do 12 Mb/s, a wysyłania do 5 Mb/s.
 • Internet 70 Mb/s – Internet radiowy 60G o prędkości do 12 Mb/s, a wysyłania do 7 Mb/s.

 RFC – Internet światłowodowy 

Internet domowy w technologii światłowodowej RFC to cztery pakiety z łączem Internetowym o prędkości od 30 Mb/s aż do 1 Gb/s:

 • Domowy Internet stacjonarny do 300 Mb/s – Internet światłowodowy o prędkości pobierania do 300 Mb/s.
 • Domowy Internet stacjonarny do 500 Mb/s – Internet światłowodowy o prędkości pobierania do 500 Mb/s.
 • Domowy Internet stacjonarny do 700 Mb/s – Internet światłowodowy o prędkości pobierania do 700 Mb/s.
 • Domowy Internet stacjonarny do 1 Gb/s – Internet światłowodowy o prędkości pobierania do 1 Gb/s. 

Co wyróżnia Internet od RFC? 

RFC korzysta z najnowszych technologii, dostarczając swoim klientom Internet światłowodowy, co przekłada się na wysoką prędkość i stabilność łącza. Firma nieustannie poszerza swoją działalność o usługi, które są oparte o najnowocześniejsze technologie – infrastrukturę i rozwiązania informatyczne. Łącza internetowe wykonywane są w technologii FTTH, a więc światłowód doprowadzany jest do domu, mieszkania lub firmy wprost z centrali operatora. Internet od RFC  wyróżnia bezawaryjność, a także stabilny i nieograniczony dostęp do sieci. Umowa w przypadku Internetu stacjonarnego może być podpisana na okres 24 miesięcy.  

Jak zamówić Internet RFC? 

Z oferty Internetu od RFC, możesz skorzystać za pośrednictwem serwisu Teletropiciel. Wystarczy, że wpiszesz swój adres do naszej porównywarki i wybierzesz kategorię “Internet”, a następnie znajdziesz interesującą Cię ofertę. Dzięki temu będziesz pewien, że jest ona dostępna pod Twoim adresem. Następnie, kiedy znajdziesz interesującą Cię ofertę, kliknij “Zamawiam”. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe.

Wszystkie oferty Telewizji od RFC

Telewizja RFC

RFC to nie tylko rodzimy operator Internetu, ale firma, która oferuje swoim klientom również telewizję. W ofercie RFC znajdziemy cztery pakiety telewizji, różniące się między sobą ilość dostępnych kanałów. Zasięg telewizji RFC obejmuje trzy miasta: Solec Kujawski, Bydgoszcz i Koronowo. Jakie pakiety telewizji znajdziemy w ofercie RFC?

 • Pakiet Luz HD – to najtańszy i najbardziej podstawowy pakiet telewizji od RFC. Zawiera on 103 kanały, w tym  36 HD. Znajdziemy tu programy dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej, takie jak TVP1, TVP2, TVN czy Polsat, ale także kanały takie jak: RT, France 24, PressTV, Polsat Games,Top, Kids HD czy Power TV. 
 • Pakiet Komfort+ HD – pakiet zawierający 158 kanałów telewizyjnych, w tym 74 w jakości HD i jeden kanał 3D. Wciąż jest to dość podstawowy pakiet, w którym nie znajdziemy zbyt wielu kanałów filmowych czy sportowych. W jego skład wchodzi jednak kilka stacji informacyjnych, takich jak Polsat News, TVN 24, TVN24 Bis i rozrywkowych jak HGTV, TVN Style, Polsat Cafe, czy Discovery Life. W pakiecie tym dostępnych jest też siedem stacji dla dzieci, m.in. Disney Channel czy Disney Junior. 
 • Pakiet Prestiż HD – pakiet zawierający 191 kanałów telewizyjnych, w tym 93 w jakości HD i jeden kanał 3D. Poza podstawowymi kanałami, w jego ramach znajdziemy już wiele ciekawych stacji informacyjnych, filmowych czy sportowych. Są to między innymi: AXN, Polsat Film, TVN Fabuła, Ale Kino+, Fox Comedy, National Geographic, Discovery, BBC Earth, BBC News, CNN, BBC Brit, Eurosport 1,2, Eleven Sports 1-3 czy Polsat Sport Fight. W tej ofercie dla dzieci dostępnych jest aż 13 kanałów, w tym: MiniMini+, Nickelodeon czy Cartoon Network. 
 • Pakiet Max HD – najobszerniejszy pakiet telewizji od RFC. Zawiera on 226 kanałów telewizyjnych, w tym 115 w jakości HD i jeden kanał 3D. Znajdziemy tu 35 ogólnych stacji, 26 oferujących filmy o seriale, a także 32 z kategorii wiedza i nauka. W pakiecie tym znajduje się również wiele kanałów informacyjnych, regionalnych, muzycznych, sportowych i dla dzieci, m.in. takich jak TNT HD, Romance TV, MTV Music, Dance, Hits, Rocks czy Disney XD. 

Co wyróżnia telewizję od RFC? 

Telewizja od RFC to nie tylko szeroki wybór standardowych kanałów w wysokiej jakości, ale również programów w jakości HD. Klienci znajdą tu stacje zarówno telewizji państwowych, komercyjnych, jak i rodzinnych. Oferta RFC obejmuje zarówno najpopularniejsze kanały rozrywkowe, filmowe, jak i sportowe, muzyczne, czy dla dzieci.

Jak zamówić telewizję RFC?

Chcesz zamówić telewizję od RFC? Możesz to bardzo łatwo zrobić za pośrednictwem serwisu Teletropiciel. Wystarczy, że wpiszesz swój adres do naszej wyszukiwarki, wybierzesz kategorię “Telewizja” i znajdziesz interesującą Cię ofertę. Nasza wyszukiwarka pokaże Ci jedynie te pakiety, które są dostępne w Twojej okolicy. Kiedy znajdziesz interesującą Cię ofertę, kliknij “Zamawiam”.  Pamiętaj, że korzystanie z Teletropiciela jest bezpłatne.

Wszystkie oferty Internet + TV od RFC

Telewizja + Internet RFC 

Pakiety Internetu i telewizji od RFC to rozwiązanie, które pozwala na wykupienie obu tych usług u jednego dostawcy. Jest to nie tylko wygodna, ale i tańsza opcja. Jakie pakiety Internet + TV są dostępne w RFC?

 • Internet do 300 Mb/s + pakiet telewizji Luz HD – pakiet, w którego skład wchodzi Internet o prędkości do 300 Mb/s oraz 103 kanały telewizji, w tym 36 w HD. Znajdziemy wśród nich podstawowe kanały, takie jak TVP1, TVP2, Polsat czy TVN, a także kilka nieobsługiwanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, takich jak: Polsat Games, Polsat Cafe, Jazz HD, RT, DW, Focus, Red Carpet czy TVR. 
 • Internet do 300 Mb/s + pakiet telewizji Komfort+ HD – pakiet składający się z Internetu o prędkości 300 Mb/s oraz 158 kanałów telewizji, w tym 74 w HD. Poza podstawowymi kanałami znajdziemy wśród nich kilka stacji informacyjnych, takich jak Polsat News, TVN 24, TVN24 Bis, France 24, kilka rozrywkowych, jak: Polsat Play, Polsat Cafe, HGTV, Adventure, Discovery Life oraz sportowych jak: Polsat Sport Fight czy Eurosport 1,2. 
 • Internet do 300 Mb/s + pakiet telewizji Komfort+ HD – pakiet składający się z Internetu o prędkości 300 Mb/s oraz 191 kanałów telewizji, w tym 93 w HD. Wśród nich znajdziemy wszystkie kanały z poprzednich pakietów, a także wiele ciekawych stacji o tematyce sportowej, filmowej czy informacyjnej. Są to między innymi: Avios TV, AXN, Epic Drama, Fox, National Geographic, BBC Earth, Discovery Sciece, CNN, BBC World News, CNBC czy Elevens Sport 1-3. 
 • Internet do 300 Mb/s + pakiet telewizji Max HD – pakiet składający się z Internetu o prędkości 300 Mb/s oraz 226 kanałów telewizji, w tym 115 w HD.  Wśród nich znajdziemy wszystkie kanały z poprzednich pakietów, a także wiele dodatkowych programów zarówno muzycznych, rozrywkowych, informacyjnych, sportowych, jak i dla dzieci, m.in. Comedy Central, Sky News, Food Network, Eleven Sports 4, Disney XD czy VH-1.

Co wyróżnia oferty Internet + telewizja od RFC? 

Decydując się na pakiet telewizji i Internetu od RFC zyskujesz pełnoprawną usługę zarówno w dziedzinie telewizji, jak i Internetu, za niższą cenę. Dodatkowo otrzymujesz bezpłatny modem Wi-Fi i dekoder HD umożliwiający oglądanie telewizji w najwyższej jakości HD. 

W ofercie RFC znajdują się także pakiety Telewizji i Internetu z dostępem do usług dodatkowych, takich jak Canal+ Select czy Canal+ Presige, lecz są one dodatkowo płatne. Warto zwrócić także uwagę na ofertę promocyjną RFC, w ramach której klienci mogą liczyć na niższą cenę abonamentu, a także obniżony koszt jej aktywacji.

Jak zamówić Internet + TV RFC?

Chcesz znaleźć najlepszą ofertę Internetu i telewizji od RFC? Wejdź na stronę Teletropiciel, wpisz swój adres do wyszukiwarki i zaznacz Internet + TV. Serwis pozwoli Ci na wyszukanie ofert dostępnych w Twojej okolicy. Następnie, kiedy znajdziesz interesującą Cię ofertę, kliknij “Zamawiam”. Korzystanie z naszego serwisu jest całkowicie darmowe.

Media piszą o nas
WP RMF FM interia PAP CD-ACTION

Właścicielem serwisu www.teletropiciel.pl jest spółka Teletropiciel Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0001011543, NIP: 5273035112.Użytkownicy korzystają z serwisu www.teletropiciel.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu. Administratorem danych osobowych jest Teletropiciel Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70

W przypadku pytań możesz przejść do zakładki 'Kontakt' w którym znajdziesz dane kontaktowe do odpowiedniego działu.