Inea - opinie, aktualne oferty Internetu i Telewizji

{{ reviewsOverall }} / 5 Opinie klientów (0 opinii)
Jakość usług0
Obsługa klienta0
Cena0
Parametry0

Inea jako spółka akcyjna świadczy przede wszystkim usługi telewizji kablowej oraz inne telekomunikacyjne dla mieszkańców 8 województw w Polsce. Wśród wielu potencjalnych dostawców Internetu i nie tylko to właśnie Inea jest czołową firmą w Poznaniu, całej aglomeracji poznańskiej oraz innych miast w całej Polsce. Sprawdź, czym wyróżnia się ten operator!

Ogólne informacje
Opinie
Oferty Internetu
Oferty Telewizji
Oferty Internet+TV

Opinie o Inea

Poznaj opinie osób, które już korzystały z usług tego operatora!
Jakość usług0
Obsługa klienta0
Cena0
Parametry0
Dodaj opinie
Opinie klientów Zostaw opinię
Sortuj wg:

Zostaw ocenę operatora jako pierwszy.

Ocena zweryfikowana
/ 5
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Ten dostawca nie posiada jeszcze recenzji. Dodaj ją pierwszy.

Avatar
Pokaż więcej
Pokaż więcej
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw opinię

Co można znaleźć w ofercie Inea?

W ofercie sieci Inea znajdziesz przede wszystkim:

 • telefonię komórkową;
 • Internet światłowodowy;
 • Internet mobilny;
 • telewizję online.

Oferta tego operatora skierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych, ale i biznesowych. To bardzo ważne, gdyż wpływa na stale powiększającą się siatkę kontrahentów tego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego. W ramach Internetu światłowodowego klienci mogą korzystać z połączenia na poziomie do 1 Gb/s za jedyne 94,90 złotych miesięcznie. Podstawowa oferta pozwala na uruchomienie i wydanie sprzętu sieciowego za 50 złotych jednorazowo, a także opcję wykupienia dodatkowych pakietów bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o TV online, warto zaznaczyć, ze oferta sieci Inea pozwala na korzystanie z wielu kanałów telewizyjnych w cenie zaczynającej się od 9,90 złotych miesięcznie. Na stronie operatora dostępny jest konfigurator, który pozwoli Ci dopasować usługi do Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że z telewizji online skorzystasz tylko wtedy, kiedy wybierzesz odpowiedni pakiet Internetu światłowodowego.

Zalety Inea

Sieć Inea to mocno rozbudowana infrastruktura, która obejmuje wiele miast na terenie 8 województw w Polsce. To jednak niejedyny atut tego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego. Oprócz tego do najistotniejszych zalet firmy Inea, zaliczamy:

 • atrakcyjne ceny usług sieciowych;
 • wiele kanałów TV dostępnych w ramach pakietu światłowodowego;
 • bezpieczną i szybką transmisję danych;
 • ciekawe promocje na produkty sieciowe;
 • brak częstych awarii sieci.

Wady Inea

Inea, jako operator telekomunikacyjny również ma pewne wady, o których zawsze warto wiedzieć. Zaliczamy do nich:

 • nieco ograniczona infrastruktura sieciowa na terenie Polski;
 • ograniczona ilość pakietów dla Internetu mobilnego w telefonii komórkowej.

Dodatkowe usługi Inea

W kwestii dodatkowych usług Inea wyróżnia się spośród innych dostawców Internetu i nie tylko. Warto zaznaczyć, że w ramach wykupienia poszczególnych pakietów klienci mogą skorzystać z takich opcji dodatkowych, jak:

 • dodatkowe zabezpieczenie Internetu;
 • powiększenie pakietu kanałów TV już od 9,90 złotych miesięcznie;
 • dostęp do Wi-Fi premium, czyli urządzenia wzmacniającego sygnał sieciowy;
 • telefon stacjonarny;
 • dostęp do usług w aplikacji Inea.

Canal+ w Inea

W ramach pakietu Canal+ w Inea otrzymasz dostęp do 8 kanałów z tej serii. Dzięki temu obejrzysz bez dodatkowych opłat dla pakietu seriale i filmy dokumentalne, rodzinne, programy sportowe, a także najpopularniejsze produkcje filmowe.

HBO w Inea

Pakiet kanałów HBO w ramach telewizji online w Inea to świetna opcja dla każdego, kto chce mieć stały dostęp do najnowszych hitów telewizyjnych, muzyki filmowej i nie tylko. Jeśli kochasz superprodukcje filmowe, kino niszowe oraz wysoką jakość streamingu – wybierz HBO w sieci Inea.

Cinemax w Inea

Paczka filmów Cinemax w Inea to świetny wybór dla każdego miłośnika klasycznego i nowoczesnego kina. Jeśli masz ochotę na oglądanie ulubionych tytułów bez żadnych ograniczeń w jakości HD – Cinemax u tego operatora będzie najlepszą dostępną opcją.

Historia operatora

Inea jako operator telekomunikacyjny działa już od 2006 roku, świadcząc usługi telefonii komórkowej, telefonii stacjonarnej oraz dając dostęp do Internetu mobilnego i światłowodowego. Co ciekawe, telewizja w systemie Inea jest kodowana za pośrednictwem Conax. Warto zaznaczyć, iż na przestrzeni lat firma inwestuje w nowoczesne technologie, poszerzając swoje zasięgi na coraz większą liczbę miast w Polsce.

Awaryjność usług

W kwestii awaryjności usług Inea warto powiedzieć, że wszelkie usterki związane z nieprawidłowym działaniem sieci lub usług TV online rozwiązywane są praktycznie natychmiastowo. Ten operator nie miewa większych problemów w działaniem swojej infrastruktury, co doceniają liczni klienci tej firmy na terenie Polski.

Czy to polska firma?

Inea to w 100% polska firma, która działa sprawnie już od 2006 roku. Prezesem tej spółki akcyjnej jest obecnie Michał Bartkowiak, a główna siedziba przedsiębiorstwa mieści się w centrum Poznania. Firma ta zatrudnia ponad 800 pracowników na terenie kraju i wykazuje własny kapitał na poziomie ponad 600 000 złotych.

Zasięg usług

Zasięg usług sieci Inea jest ogromny. Warto wiedzieć, że ten operator obejmuje swoimi usługami przede wszystkim takie województwa, jak:

 • Dolnośląskie;
 • Kujawsko-Pomorskie;
 • Lubelskie;
 • Łódzkie;
 • Mazowieckie;
 • Opolskie;
 • Śląskie;
 • Wielkopolskie.

Czy Inea ma światłowód?

Sieć Inea posiada w swojej ofercie Internet światłowodowy, który z powodzeniem połączysz ze stałym dostępem do kanałów TV online. Wystarczy, że wykupisz odpowiedni pakiet usług i możesz korzystać z zasobów sieciowych i telewizyjnych do woli, ile tylko chcesz.

Telefonia komórkowa Inea

Jeśli chodzi o telefonię komórkową, Inea korzysta z infrastruktury sieci Play, dzięki czemu obejmuje swoim zasięgiem praktycznie 99% konsumentów na terenie Polski. Przekłada się to także na dużą prędkość połączenia sieciowego oraz stabilność podczas korzystania z zasobów sieciowych na urządzeniach mobilnych.

Inea – TV online

W ramach TV online w Inea każdy może wykupić dodatkowy pakiet usług, dla którego ceny zaczynają się już od 9,90 złotych miesięcznie. Co ciekawe, podstawowy pakiet Start + Regio dostępny jest za standardową kwotę 29,90 złotych miesięcznie (promocyjnie 9,90 złotych), oferując pakiet 67 kanałów wraz z umową na 24 miesiące. Praktycznie wszystkie pakiety TV dostępne są w cenie dodatkowej wynoszącej 9,90 złotych. Wyjątkiem jest HBO + HBO Max, gdzie za 3 kanały bez umowy należy zapłacić 29,90 złotych miesięcznie. Oprócz tego kanały Canal+ w zależności od wybranej liczby programów (6 lub 8) kosztują 39,90 złotych lub 49,90 złotych za miesiąc oglądania.

Kontakt – Inea. Jak zamówić usługi?

Jeśli chodzi o zamawianie usług w Inea, sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na Teletropiciel.pl i wybrać swoją lokalizację. Porównywarka w krótkim czasie pokaże wszystkie dostępne opcje korzystania z usług TV online i Internetu – także dla operatora Inea. Możesz też zadzwonić pod numer telefonu 881 308 302, gdzie otrzymasz rzetelne doradztwo i pomoc podczas składania zamówienia.

Chcesz nawiązać współpracę z Inea? Możesz też skontaktować się z przedstawicielem handlowym operatora, udać do stacjonarnego punktu sprzedaży lub zamówić usługi poprzez infolinię pod numerem 730 20 20 20.

Wszystkie oferty Internetu od Inea

Inea – Internet stacjonarny

 

Inea oferuje 3 pakiety stacjonarnego Internetu światłowodowego o prędkości od 300 Mb/s aż do 1000 Mb/s. Co ciekawe, Inea oferuje łącze symetryczne co oznacza jednakową prędkość uploadu i downloadu:

 • Domowy Internet światłowodowy do 300 Mb/s – Internet o prędkości pobierania i wysyłania do 300 Mb/s. Dodatkowo w cenie znajduje się pakiet bezpieczeństwa INEA Safe na jeden miesiąc. 
 • Domowy Internet światłowodowy do 600 Mb/s – Internet o prędkości pobierania i wysyłania do 600 Mb/s. Dodatkowo w cenie znajduje się pakiet bezpieczeństwa INEA Safe na jeden miesiąc. 
 • Domowy Internet światłowodowy do 1000 Mb/s – Internet o prędkości pobierania i wysyłania do 1000 Mb/s. Dodatkowo w cenie znajduje się pakiet bezpieczeństwa INEA Safe na jeden miesiąc.

Co wyróżnia Internet od Inei?

Inea proponuje Internet oparty o nowoczesną technologię światłowodową. Co ważne, decydując się na skorzystanie z oferty Inea, otrzymasz łącze symetryczne. Internet Inea charakteryzuje się więc bardzo wysoką prędkość wysyłania danych (upload), co ucieszy wszystkich tych, którzy często wysyłają duże pliki, lub np streamerów.

Jak zamówić Internet Inea?

Internet Netia można zamówić w bardzo łatwy i szybki sposób za pośrednictwem serwisu Teletropiciel. Jak to zrobić? Wystarczy, że wpiszesz swój adres w pole wyszukiwarki na stronie głównej, wybierzesz opcję Internet i klikniesz “wyszukaj oferty”. W ten sposób znajdziesz tylko takie oferty, które są dostępne w Twojej okolicy. Będziesz je mógł także porównać i wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wtedy wystarczy kliknąć przycisk “zamawiam”.

Wszystkie oferty Telewizji od Inea

Telewizja Inea jest dostępna jedynie w pakiecie z Internetem. Sprawdź zakładkę Internet + TV.

Wszystkie oferty Internet + TV od Inea

Telewizja + Internet Inea

Inea posiada jeden, podstawowy pakiet telewizji. Dodatkowo, operator umożliwia dokupienie szeregu dodatkowych paczek kanałów, umożliwiających rozszerzenie pakietu. Dzięki temu coś dla siebie w ofercie Inei znajdą zarówno fani filmów, maniacy sportu, a także rodziny z małymi dziećmi. Telewizja Inea jest sprzedawana jedynie wraz z Internetem. Klient może wybrać dowolny pakiet Internetu wraz z podstawowym pakietem telewizji Inea, a następnie do powstałego w ten sposób pakietu, dodać do niego dowolnie wybrane paczki dodatkowych kanałów telewizji.

Pakiet podstawowy:

 • Start + Regio – Podstawowy pakiet 68 kanałów telewizji Inea, zawierający również kanały regionalne takie jak TVP 3. Do tego w ramach pakietu mamy dostęp do szeregu stacji, takich jak: TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat czy TVP Sport. Jest to oferta dla mniej wymagających klientów. Można ją jednak rozszerzyć za pomocą dodatkowo płatnych paczek.

Dodatkowe paczki kanałów TV:

 • Classic – jest to pakiet rozszerzający podstawową ofertę o kolejne 52 kanały o różnej tematyce. Znajdziemy w jego ramach kanały sportowe, takie jak Eurosport 1 i 2, Polsat Sport i Canal+ Sport 5. Do tego, Classic to kilka kanałów filmowych (m. in. AXN czy Polsat Film), kilka kanałów dla dzieci, a także kanały informacyjne takie jak Polsat News 1 i 2, TVN 24 i TVN 24 bis. 
 • Extra – Pakiet zawiera wszystkie kanały dostępne w paczce Classic, a do tego wiele dodatkowych kanałów, takich jak np. Eleven 1, 2 i 3, a także szersza oferta kanałów AXN czy FOX HD. Łącznia zawiera 105 pozycji. 
 • Film – Dedykowana paczka 5 kanałów filmowych. Zawiera takie stacje jak: FOX Comedy HD, AMC, Bollywood, Epic Drama i Romance TV. 
 • Kids – Dedykowana paczka 6 kanałów dla dzieci. Zawiera takie stacje jak: 2×2, Baby TV, Boomerang, Polsat JimJam, Top Kids i Top Kids Jr. 
 • Document – Dedykowana paczka 6 kanałów dokumentalnych i przyrodniczych. Zawiera takie stacje jak: CBS Reality, DocuBox, Polsat Docu, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat Nature i Polsat Viasat History. 
 • Sport – Dedykowana paczka 10 kanałów sportowych. Zawiera takie stacje jak: Fight Klub HD, GameToon, Extreme Sports, Fanklub TV, Fightbox, GINX, Motowizja, Nautica Channel, Polsat Games i SportKlub.  
 • Play – Dedykowana paczka 7 kanałów erotycznych. Zawiera takie stacje jak: Brazzers, Dorcel TV, Dorcel XXX, Hustler, Playboy, Vivid Red, Vivid Touch 
 • Pakiety kanałów stacji premium – Dodatkowe paczki kanałów zawierające rozszerzoną ofertę kanałów danego dostawcy. W ofercie znajdują się paczki takich dostawców jak: Eleven, FilmBOX, HBO, CineMax i Canal+. 

Co wyróżnia oferty Internet + telewizja od Inei?

Tym, co przede wszystkim wyróżnia ofertę Internet + telewizja Inea, jest bardzo duża swoboda w konfigurowaniu pakietów. Można wybrać dowolną z dostępnych opcji Internetu, a do podstawowego pakietu telewizji, dobrać dowolne paczki dodatkowych kanałów. Oczywiście, wraz z większą prędkością Internetu i większą liczbą kanałów TV zwiększy się również cena, jednak należy docenić fakt, że możemy zdecydować się na przykład na pakiet zawierający Internet o najwyższej prędkości, wraz z bardzo podstawową opcją TV. W wielu konkurencyjnych firmach takie rozwiązanie jest niemożliwe.

Jak zamówić Internet + TV Inea?

W jaki sposób zamówić TV i Internet Inea?? Wystarczy, że wejdziesz na stronę Teletropiciel, wyszukasz oferty dostępne pod Twoim adresem za pomocą wyszukiwarki i wybierzesz opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Teletropiciel umożliwia znalezienie i porównanie aktualnych ofert, dostępnych w Twojej okolicy. Gdy wybierzesz najlepszą opcję, wystarczy, że klikniesz przycisk “zamawiam”. Pamiętaj, że korzystanie z Teletropiciela jest całkowicie bezpłatne.

Media piszą o nas
WP RMF FM interia PAP CD-ACTION

Właścicielem serwisu www.teletropiciel.pl jest spółka Teletropiciel Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0001011543, NIP: 5273035112.Użytkownicy korzystają z serwisu www.teletropiciel.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu. Administratorem danych osobowych jest Teletropiciel Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70

W przypadku pytań możesz przejść do zakładki 'Kontakt' w którym znajdziesz dane kontaktowe do odpowiedniego działu.