W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa inwestuje w nowoczesne smartfony, których ekrany są narażone na pęknięcie, np. w razie upadku. Chcesz dowiedzieć się, jak przykleić szkło hartowane na telefon i zabezpieczyć ekran nie tylko przed pęknięciem, ale i nadmiernym zarysowaniem? Skorzystaj z poniższego poradnika, a wymiana szkła ochronnego na ekranie telefonu nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.
Jak założyć szkiełko na telefon? Poradnik dla właścicieli smartfonów
Założenie szkła hartowanego na powierzchnię ekranu nowoczesnego smartfona to dość ważna czynność, o jakiej nie warto zapominać. Jeśli kupisz wysokiej klasy szkło dopasowane rozmiarem do przekątnej ekranu swojego smartfona, zyskasz pewność, że ten będzie idealnie zabezpieczony na wypadek ewentualnych uszkodzeń lub zarysowań. A więc jak założyć szkło hartowane, aby powłoka idealnie przylegała do powierzchni oryginalnego wyświetlacza? Oto kilka istotnych kroków:
- Przygotuj odpowiednie miejsce do montażu szkła hartowanego. Zadbaj o dobre oświetlenie, pozbądź się kurzu z powierzchni blatu, a także przygotuj czystą szmatkę, np. z mikrofibry.
- Przymierz kupione szkło hartowane do swojego telefonu, aby dowiedzieć się, jak daleko sięgają jego krawędzie.
- Zdejmij etui z telefonu i oczyść całą jego powierzchnię – do tego najlepiej użyć preparatów na bazie alkoholu, które dodatkowo zapobiegają powstawaniu smug.
- Wyczyść ekran wilgotną szmatką, pozbądź się wszelkich odcisków palców, kurzu i zabrudzeń.
- Osusz suchą szmatką powierzchnię ekranu i pozbądź się resztek kurzy – w tym przypadku możesz też skorzystać z taśmy klejącej, ale tylko takiej, która nie pozostawia po sobie warstwy kleju.
- Po dokładnym oczyszczeniu połóż smartfona pod źródłem światła i ułóż szkło hartowane w centralnej części telefonu. Dociśnij środek szkła na kilka sekund, a następnie przesuwaj palcami po powierzchni szkła tak, aby jego powierzchnia idealnie przykleiła się do oryginalnego wyświetlacza.
Teraz już wiesz, jak nakleić szkło na telefon. To często wiążę się z pewnymi problemami, np. pojawiające się pęcherzyki powietrza pod powierzchnią szkła hartowanego. To może powodować pewien dyskomfort w czasie korzystania ze smartfona. Przykładowo: pęcherzyki powietrza mogą powodować brak reakcji na dotyk, szczególnie tam, gdzie pęcherzyki są największe. Co więcej, pęcherzyki powietrza pod warstwą szkła ochronnego będą mieć wpływ na trwałość powłoki – ta może samoczynnie się odkleić w czasie użytkowania telefonu.
Jak zdjąć szkło hartowane? Krok po kroku
Zanim zdecydujesz się usunąć szkło hartowane, koniecznie zagrzej delikatnie jego powierzchnię, np. suszarką. Pamiętaj jednak o tym, aby nie przesadzić z temperaturą, która może spowodować uszkodzenie wyświetlacza.
- Pierwszym krokiem do usunięcia szkła hartowanego z telefonu jest podhaczenie jednego z rogów ekranu paznokciem lub kartą płatniczą. W ten sposób rozpoczniesz procedurę ściągania szkła ochronnego ze smartfona.
- Drugim krokiem jest delikatne zerwanie całej warstwy ochronnego szkła – pamiętaj, aby przesuwać się jednostajnie. Dzięki temu unikniesz ryzyka, że szkło rozpadnie się na kawałki i porysuje powierzchnię oryginalnego ekranu.
- Po zdjęciu szkła hartowanego wystarczy wyczyścić dokładnie oryginalną powierzchnię ekranu ze starego kleju i innych zanieczyszczeń.
Wiedząc już, jak zdjąć szkło hartowane, a także jak założyć warstwę ochronną, możesz szybko i samodzielnie zabezpieczyć powierzchnię ekranu swojego smartfona.
Podsumowując: założenie szkła ochronnego na ekran nowoczesnego telefonu to ważna czynność, która pozwoli Ci uniknąć kosztownych napraw czy wymiany szybki w telefonie w razie stłuczenia szkła. Może także poprawić komfort użytkowania telefonu. Co ciekawe, nowoczesne szkła hartowane są produkowane tak, aby minimalizowały ryzyko powstawania zabrudzeń i odcisków palców na powierzchni wyświetlacza. Pamiętaj, że w razie potrzeby możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu, który założy warstwę szkła ochronnego na Twój telefon. Dzięki temu zyskasz pewność, że powłoka będzie założona profesjonalnie, a dodatkowo otrzymasz gwarancję na jej trwałość, jak i samą usługę.