Korzystasz na co dzień z telefonu z systemem Android? Chcesz, aby Twój smartfon stał się jeszcze bardziej funkcjonalny niż dotychczas? Sprawdź, w jaki sposób działa asystent Google. Funkcje tego wirtualnego pomocnika są stale rozwijane. Przekonaj się, co możesz zrobić z pomocą asystenta Google.
Asystent Google – jak go włączyć i wyłączyć?
Zastanawiasz się, w jaki sposób uruchomić wirtualnego asystenta w telefonie? To proste. Wystarczy, że klikniesz środkowy przycisk w menu sterującym smartfonem lub wypowiedz komendę „OK, Google„. W ten sposób uaktywnisz asystenta Google. Jak włączyć polecenia głosowe w smartfonie?
Wejdź w ustawienia asystenta w telefonie. Następnie wybierz jedną z dwóch opcji wprowadzania:
- Naciśnięcie przycisku funkcyjnego na ekranie smartfona.
- Wypowiedzenie komendy „OK, Google„.
Asystenta Google Polska otrzymała w nieco okrojonej wersji w stosunku do innych krajów Europy. Oczywiście ograniczenia można pominąć, ale w tym przypadku wszelkie komendy głosowe i tekstowe musisz wprowadzać w języku angielskim. Jak wyłączyć asystenta Google? T opcja również jest dostępna z poziomu ustawień aplikacji w telefonie komórkowym.
Najciekawsze funkcje asystenta Google – sprawdź to!
Jest wiele funkcji i możliwości, jakie oferuje asystent Google. Możesz wprowadzać komendy także po polsku, ale licz się z tym, że ich ilość wciąż będzie mocno ograniczona. Chcesz wiedzieć, jakie są najpopularniejsze i najciekawsze funkcje asystenta Google? Oto kilka z nich.
- Uruchamianie budzika – wystarczy, że powiesz „obudź mnie o 6:00”, a asystent sam ustawi budzik w Twoim telefonie.
- Opowiadanie dowcipów – poproś asystenta, aby opowiedział kawał. Wiele dowcipów asystenta google to na prawdę śmieszne historie.
- Rzucanie kością – granie w planszówki przeniesiesz na zupełnie inny poziom. Zgubiłeś kości do gry? Poproś o pomoc asystenta Google.
- Prognoza pogody – zapytaj asystenta, jaka będzie pogoda, a otrzymasz informację o pogodzie na dany dzień lub nawet najbliższy tydzień.
- Sterowanie muzyką – możesz wydać polecenie odtwarzania muzyki z YouTube, Spotify i innych aplikacji w telefonie.
- Sterowanie nawigacją – ta funkcja przyda Ci się jeśli podróżujesz samochodem. Brakuje Ci paliwa albo szukasz czegoś do zjedzenia? Powiedz o tym asystentowi Google. Ten automatycznie wyszuka odpowiednie punkty na mapie, a Ty nie dotkniesz nawet smartfona podczas jazdy.
- Podręczny tłumacz – asystent Google po polsku działa świetnie. Możesz też skorzystać z jego roli, jako tłumacza. Wszelkie języki z narzędzia Tłumacz Google zostały zaimplementowane do asystenta.
- Sprawdzanie najnowszych wiadomości ze świata – jeśli poprosisz asystenta o ciekawostki ze świata, ten wyświetli je na ekranie smartfona, a nawet odczyta nagłówki.
- Przypominanie o wydarzeniach – masz możliwości ustawiania powiadomień bez potrzeby dotykania smartfona. Dla przykładu: asystent jest w stanie przypomnieć Ci np. o wizycie u lekarza.
- Identyfikowanie utworów muzycznych – asystent Google skutecznie zastępuje popularne aplikacje do wykrywania muzyki. Wystarczy, że wydasz polecenie identyfikacji piosenki, a asystent zrobi to natychmiast.
Powyższe podpunkty to nie jedyne funkcjonalności asystenta. Narzędzie jest stale udoskonalane przed deweloperów, dzięki czemu wciąż zyskuje na popularności. Asystent Google jest pomocnikiem, który sprawia, że codzienne czynności stają się o wiele łatwiejsze do wykonywania.
Czy warto korzystać z pomocy asystenta Google?
Oczywiście! Warto sprawdzić przynajmniej funkcjonalności asystenta Google, aby dowiedzieć się w jaki sposób można wykorzystać jego możliwości. Kiedy prowadzisz samochód, podróżujesz zatłoczoną komunikacją miejską lub chcesz szybko zdobyć informacje na dowolny temat, koniecznie skorzystaj z pomocy asystenta. Google stale udoskonala tę usługę, sprawiając, że smartfony stają się autonomicznymi urządzeniami mobilnymi.